Ne Zaman Bu Kadar Duyarsızlaştık?

Bundan birkaç gün önce facebook da bir bildirim düştü önüme. Bir arkadaşım bir haber kanalının videosunu paylaşmıştı. Başlık Harun Kolçak’ın cenaze töreninde fotoğraf çektiler ya da özçekim yaptılar gibi bir şeydi tam hatırlamıyorum. Açtım, videoyu izlemeye başladım. Çünkü bazen –bazen değil çoğunlukla, başlıkla haber içeriği farklı olabiliyor- ama bu sefer abarttıkları kadar vardı. Gerçekten de adamın biri tabutun önünde bir kaç şekil poz verip fotoğraf çektirdi. Sadece o olsa yine iyi, o çekindikten sonra bir kadın geldi ve tabutun önünde durarak poz verdi.

 

Gözlerime inanamadım.

 

Rahmetli annemin bir sözü aklıma geldi. Kötü olaylarda “acısı yerinde kalsın” der. Yani, ‘başka kişilere çok üzülürsen seninde başına gelir’ gibi bir anlamı var. Tamam, elbette ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz duyunca bir boşluk hissi ile sarsıldık sonra yaşantımıza devam ettik ama el insaf! İçi yananları da hiç düşünmedin mi be adam. Hadi onu geçtim, içindeki mevtaya da saygın kalmamış. Başında dua okumak ya da hayatın anlamını derinlerde içinde hissetmene yarayacak o anlarda fotoğraf derdine düşmek de neyin nesi.

 

Duyarsızlığın ta kendisi!

 

Milletçe paylaşmayı seviyoruz. Her anımızı, yediğimizi, içtiğimizi, gezdiğimizi, gördüğümüzü, sevincimizi, öfkemizi, kime kızdıysak en afilli cümlelerimizi paylaşıyoruz.

 

İşte bu paylaşma hevesi bizi olaylara, durumlara karşı duyarsızlaştırıyor. Her anı fotoğraflamak, anı biriktirmek işini fazla abarttık çünkü.

 

Yoksa kimse bir tabutun başında olduğumuzu bilmese de olur. Bu bir ünlü bile olsa!

 

Sosyal medyada yeni gelişmeleri ve videoları takip etmek için tıklayın.

        

Sorularınız için uzman@dileksoylemez.com mail gönderebilirsiniz.

Youtube kanalına abone olmak için

https://www.youtube.com/channel/UCuFYEnXP_xU714yFOxyf2wQ

Yazılarımın yayınlandığı adresler

http://www.milliyet.com.tr/psikolojik-danisman-dilek-soylemez/saglik/pembenar-yazilari/

http://annemisin.com/DilekSoylemez

Posted by dileksoylemez

Yazar, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Evli ve 2 çocuk annesidir. Hakkında detaylı bilgiye http://www.dileksoylemez.com/hakkimda adresinden ulaşabilirsiniz.

Website: http://www.dileksoylemez.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.