İYİ YAŞAMAK İÇİN ÖNYARGILARINDAN ÖZGÜRLEŞ!

Einstein’ın “Bir önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur.” sözünü bilmeyen yoktur. Önyargıları yıkmak hala zor olsa da onları fark etmeye çalışmak insanoğlu için daha kolay.

Bununla birlikte bir bilgiyi bilmek demek her zaman içselleştirmiş olmak anlamına gelmiyor. Bilgiyi içselleştirdiğimizde önyargılarımızın özümüzden geldiğinin farkına varırız.  Peki ya özyargılar için ne yapmalıyız?

Özyargılardan arınmak için yolculuğa çıkmak gerekir, içsel bir yolculuğa…

Ünlü psikiyatrist Carl Gustav Jung’un da dediği gibi “Dışarı bakanlar düş kurar, içe bakanlar uyanış yaşar”  ve siz de nereye baktığınıza dikkat edin.

Çünkü içsel yolculuğunuzda kendi özyargılarınızın anlamını buldukça önyargılarınızdan da arınmaya başlarsınız. Bu size bir hafiflik de getirir.

İnsanoğlu kendi hapishanesini kendisi yaratır. Üzerimize aldığımız yüklerin altında ezilirken aynı zamanda bundan kurtulma çabasına da giriyoruz. Yapmamız gereken ilk şey yük taşımaya başlamamak ve yargılamayı salıvermek olmalıdır.

Sevgilerimle
Dilek Söylemez
Psikolojik Danışman

www.dileksoylemez.com

www.instagram.com/dileginimgeleri

www.facebook.com/dileginimgeleri.dileksoylemez

www.twitter.com/dileginimgeleri

 

Bu yazım Hareket Et İyi Yaşa sitesinde yayımlanmıştır.

dileksoylemez

Posted by dileksoylemez

Yazar, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Evli ve 2 çocuk annesidir. Hakkında detaylı bilgiye http://www.dileksoylemez.com/hakkimda adresinden ulaşabilirsiniz.

Website: http://www.dileksoylemez.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.